Patrycja Balicka

doradca podatkowy

Zajmuję się podatkami od ponad 19 lat. Moja bieżąca praktyka zawodowa obejmuje doradztwo podatkowe w szczególności w zakresie cen transferowych, a także rozliczeń podatkowych, analizy podatkowej umów, obsługi kontroli i postępowań podatkowych, obsługi programów finansowo-księgowych. Doradzam klientom m.in. z branży reklamowej, nieruchomościowej, informatycznej, finansowej, instytucjom kultury.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

Wydłużone terminy na obowiązki TP

Patrycja Balicka20 lipca 2020Komentarze (0)

Przepisy Tarczy 4.0 wydłużyły terminy na spełnienie obowiązków w zakresie cen transferowych.  Dla większości podatników zostały przesunięte o trzy miesiące.

Nowe terminy

Zgodnie z art. 31z Tarczy 4.0, termin na złożenie informacji o cenach transferowych (formularz TPR-C i TPR-P) oraz oświadczenia o sporządzeniu lokalnej dokumentacji cen transferowych przedłuża się:

1) do dnia 31 grudnia 2020 r. – w przypadku, gdy termin ten upływa w okresie od dnia 31 marca 2020 r. do dnia 30 września 2020 r.;

2) o 3 miesiące – w przypadku, gdy termin ten upływa w okresie od 1 października 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.

Dla podatników, których rok podatkowy skończył się z dniem 31 grudnia 2019 r., w praktyce termin na złożenie oświadczenia o cenach transferowych (i sporządzenie lokalnej dokumentacji) oraz formularza TPR-C nie upłynie z końcem września 2020 r., a trzy miesiące później (tj. 31 grudnia 2020 r.).  Z kolei,  jeśli podatnik skorzysta z przesunięcia terminu na złożenie oświadczania, termin na przygotowanie dokumentacji grupowej jest przesunięty na koniec marca 2021 r.

Nie zostawiaj na ostatnią chwilę

Informacja o przesunięciu terminów raportowania TP cieszy wielu podatników. Niemniej trzeba mieć na uwadze, iż koniec roku w większości firm gorący okres, przeładowany obowiązkami, dotyczącymi także zamykania roku, sprawozdawczości, rozliczania budżetów itd. Dlatego też, moim zdaniem warto jednak nie odkładać obowiązków dokumentacyjnych na ostatnią chwilę. Po to, by nie fundować sobie jeszcze większej gonitwy w grudniu.

***

Czy zastanawiał się pan kiedyś, jak silnie związani jesteśmy z przeszłością? Niekoniecznie naszą. Zresztą cóż to jest nasza przeszłość? Gdzie są jej granice? To jest coś w rodzaju bliżej nieokreślonej tęsknoty, tylko za czym? Czy nie za tym, czego nigdy nie było, a co jednak minęło? Przeszłość to tylko nasza wyobraźnia, a wyobraźnia potrzebuje tęsknoty, wręcz karmi się tęsknotą. Przeszłość drogi panie nie ma nic wspólnego z czasem, jak się sądzi.

Wiesław Myśliwski – Traktat o łuskaniu fasoli

 

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 530 619 942e-mail: pbalicka@mvptax.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Doradcy Podatkowego Patrycja Balicka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Doradcy Podatkowego Patrycja Balicka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem pbalicka@mvptax.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis: