Patrycja Balicka

doradca podatkowy

Zajmuję się podatkami od ponad 19 lat. Moja bieżąca praktyka zawodowa obejmuje doradztwo podatkowe w szczególności w zakresie cen transferowych, a także rozliczeń podatkowych, analizy podatkowej umów, obsługi kontroli i postępowań podatkowych, obsługi programów finansowo-księgowych. Doradzam klientom m.in. z branży reklamowej, nieruchomościowej, informatycznej, finansowej, instytucjom kultury.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

O mnie

Witaj na blogu Liczby nie kłamią!

Nazywam się Patrycja Balicka i jestem licencjonowanym doradcą podatkowym. Zajmuję się podatkami od ponad 19 lat. Ukończyłam liceum ekonomiczne, a po nim studiowałam w Szkole Głównej Handlowej. Moja przygoda z podatkami rozpoczęła się, kiedy po studiach pracowałam w pionie finansów operatora telefonii komórkowej. 

A wszystko to zaczęło się dla mnie od konkursu. Tak właśnie, jakkolwiek abstrakcyjnie to brzmi. Zarząd spółki postanowił rozbudować swój dział podatkowy. Ogłoszono wtedy coś w rodzaju wewnętrznego konkursu na młodszego specjalistę do spraw podatkowych. Ja zostałam wytypowana do tego konkursu przez swoją szefową działu (bardzo jej za to dziękuję :-)).

Sama myślałam właściwe wtedy o tym, aby zostać biegłym rewidentem. Miałam już za sobą 2 pierwsze egzaminy. I zamierzałam zmienić pracę, właśnie w kierunku badania ksiąg. Wytypowanie mnie do tego „konkursu” przytrzymało mnie w tamtej spółce i to jak się okazało na długo. Muszę przyznać, że przystępując do tego konkursu,  nie czułam wtedy jeszcze w pełni powagi zagadnień podatkowych. Dla mnie bardziej oznaczało to możliwość wykonywania ambitniejszej pracy. 

Tak się złożyło, że wybrano mnie i przez kilkanaście kolejnych lat uczyłam się, zbierałam doświadczenia i poznawałam specyfikę podatkową pracując w dziale podatkowym ogromnej firmy. Na początku było mi ciężko, ale dzięki temu otrzymałam przyśpieszony kurs nauki problematyki cen transferowych. Miałam wspaniałego przełożonego, który wspomagał moją edukację w zakresie podatkowym, a dzięki skali działalności spółki zebrałam różnorodne doświadczenie w przygotowaniu dokumentacji cen transferowych, kalkulacji cen oraz innych zagadnień podatkowych . 

Po latach praktyki w dziale podatkowym, obejmującej zarówno obsługę rozliczeń podatkowych, współpracę z organami, weryfikację  podatkową umów, koncepcji, rozliczeń, przygotowywanie spółki do zmian w podatkach i zdaniu egzaminu na doradcę podatkowego, kontynuowałam swoją praktykę w renomowanych kancelariach i firmach doradczych. Dziś odpowiadam za praktykę cen transferowych w MVP TAX i prowadzę wiele projektów z zakresu cen transferowych dla swoich klientów.

A skąd pomysł na pisanie bloga?

Podoba mi się taka forma komunikowania się. Odkryłam ją stosunkowo niedawno, stając się czytelniczką jednego z blogów. I ja także zapragnęłam móc dzielić się w ten sposób, tym co sama wiem. A to z kolei jest moja potrzeba, aby być światu, ludziom przydatna. 

Prywatnie uwielbiam czytać, interesuję się filozofią wschodu, praktykuję z dużym oddaniem jogę. 

***